رفتن به محتوای اصلی
x

بررسی وضعیت موجود در شبکه های بهداشتی درمانی طی جلسه ای با سرپرست دانشگاه

چهارشنبه 21 مهرماه، با حضور سرپرست دانشگاه و جمعی از مدیران و مسئولین  شبکه های بهداشتی درمانی استان، وضعیت موجود در شبکه ها و اقدامات انجام گرفته در راستای پیشگیری از بیماری کووید 19 در شهرستان ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه دکتر شیرانی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان استان، سیستم شبکه های بهداشت و درمان کشور را از اساسی ترین پایه های نظام سلامت عنوان نمود که با رشد و تحولات عظیمی در ارتقای سلامت مردم روبرو شده اند.

وی همچنین رسالت خطیر تک تک مسئولین شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها را، رشد و پرورش نیروهای خبره در حوزه های مذکور بیان نمود که باعث تحولی عظیم در ارتقای سلامت مردم می شوند.

سرپرست دانشگاه در ادامه سخنان خود، اظهار کرد: در شرایط کنونی اولویت اول همه دانشگاه های علوم پزشکی کشور مبحث کرونا و پوشش حداکثری واکسیناسیون می باشد، به گونه ای که بتوانیم در مقابل موج ششم کرونا، ایمنی زایی نسبی را در کشور ایجاد نماییم.

در ادامه جلسه، دکتر رضایی معاون فنی مرکز بهداشت استان، طی ارایه گزارشی به تشریح نمودارهای هفتگی شناسایی کل موارد مثبت در دانشگاه، درصد تست مثبت کرونا، کل موارد فوت در این خصوص، میزان بروز موارد کرونا در صدهزار نفر جمعیت، میزان مبتلایان در مدارس، دانش آموزان، اولیا مدارس و خانواده ها و نیز تعداد تزریق های واکسن در دزهای اول و دوم در گروه های مختلف پرداخت.

همچنین دکتر رضایی  گام پنجم بسیج ملی مقابله با همه گیری بیماری کووید 19 با عنوان "طرح شهید سلیمانی" که با پنج راهبرد اصلی بیماریابی، مراقبت و درمان و رهگیری تماس، واکسیناسیون، نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی، حمایت از گروه های آسیب پذیر و آموزش اجرا گردید را برای حاضرین تشریح نمود.

شایان ذکر است در ادامه جلسه مدیران و مسئولین شبکه های بهداشت و درمان استان به ارایه گزارشی از عملکرد شبکه های خود در راستای بیماری کووید 19، واکسیناسیون و وضعیت موجود در شهرستان ها پرداخته و در خصوص مشکلات و مسائل موجود در این حوزه بحث و تبادل نظر نمودند.