نسخه مناسب چاپ
مدیر روابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، چهارشنبه ششم فروردین ماه با بیان اینکه در مجموع حدود ۵۰ درصد از مبتلایان قطعی کرونا در این استان بهبود یافته اند گفت: بطور متوسط روزانه بین ۹۰ تا ۱۲۰ مورد جدید مثبت از نتایج آزمایشگاه ابتلا به کرونا در ۲۲ شهرستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گزارش می شود.
 
دکتر آرش نجیمی همچنین با اشاره به فعال شدن مرکز نقاهتگاه باغ ابریشم واقع در غرب اصفهان برای نگهداری بیمارانی که دوران نقاهت و بهبود خود را طی می کنند، اظهار داشت: این مرکز ظرفیت یک هزار تخت را دارد اما در زمان حاضر ۱۴۰ تخت آن فعال است و تاکنون ۱۵ بیمار در آن پذیرش شده اند.
 
وی اضافه کرد: سالن بانو امین نیز برای نقاهتگاه در نظر گرفته شده است که در صورت نیاز وارد این چرخه خواهد شد.
 
دکتر نجیمی در پاسخ به این پرسش که آیا فقط افراد سالمند یا دارای بیماری زمینه ای بر اثر بیماری کرونا فوت می کنند، توضیح داد: بطور مطلق نمی توان گفت که اینگونه است، زیرا افرادی هم داشتیم که جوان و بدون بیماری زمینه ای بودند، اما بر اثر این بیماری فوت کردند، زیرا واکنش ایمنی بدن افراد مختلف نسبت به این بیماری، متفاوت است و برخی واکنش شدید نشان می دهند.
 
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از مردم خواست تا با مشارکت بیشتر و عمل به توصیه مسئولان کمک کنند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا هرچه زودتر شکسته شود.
 
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه ششم فروردین اعلام کرد: تاکنون ۲۷ هزار و ۱۷ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲ هزار و ۷۷ نفر بدلیل ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۹ هزار و ۶۲۵ نفر نیز بهبود یافته اند.

فهرست: 

ارتباط با ما

خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان، ستاد مرکزی

تلفن: ۳۶۶۸۰۰۴۸-۰۳۱

کد پستی: ۷۳۴۶۱-۸۱۷۴۶

Isfahan University Of Medical Sciences, Isfahan, Iran

 

پشتیبانی از افراد کم توان

دستورالعمل بروزرسانی