راه اندازی خانه دانش آموزی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

نسخه مناسب چاپ

مشاور رییس دانشگاه در امور بانوان از راه اندازی خانه دانش آموزی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد.

خانم دکتر اقبالی با بیان اینکه والدین اولین مسئول محافظت و مراقبت کودکان، تامین نیازهای ضروری و ایجاد محیط مناسب برای رشد کودکان خود هستند گفت: کودکی حیاتی ترین مرحله تکامل شخصیت انسان و تاثیر گذارترین دوره شکل گیری و درک صحیح از مسائل مربوط به سلامتی، رفتار اجتماعی و آموزش است، اما از آنجا که ساعات کار والدین شاغل بیش از ساعات حضور کودک در مدرسه است، بناچار والدین بعد از اتمام ساعات حضور فرزندان خود از مدرسه، به دلیل نبود مراقب از فرزندانشان، مجبورند آنها را در منزل تنها بگذارند.
وی ادامه داد: این اقدام علاوه بر اینکه باعث ایجاد خطراتی برای کودک تنها می گردد، این نگرانی و دلواپسی را نیز برای والدین در محیط کاری ایجاد کرده و  امکان ارائه خدمت بنحو احسن را نیز کاهش می دهد.
دکتر اقبالی همچنین اضافه کرد: به علاوه والدین امکان نظارت و پرورش استعداد و شکل گیری شخصیت و تکامل فرزند خود را در این شرایط نخواهند داشت.
وی تصریح نمود: لذا دفتر امور بانوان دانشگاه با نظر مساعد ریاست دانشگاه در راستای کمک به اولیاء در مراقبت، نگهداری و پرورش کودکان و ایجاد بستری مناسب در راستای رشد همه جانبه این کودکان، و با آگاهی از اینکه سرمايه گذاري در امور كودكان، آثار پيش گيرانه ای بر آسيب هاي دوران نوجواني و جواني و بزرگسالي دارد، پیگیر ایجاد خانه دانش آموزی برای نگهداری، آموزش و پرورش غیر رسمی و غیر اجباری کودکان، برای ساعاتی از روز نمود.
مشاور رییس دانشگاه با بیان اینکه این مرکز مخصوص کودکان دبستانی ۶ تا ۱۱ سال می باشد تشریح نمود: برای ایجاد این مرکز طی هماهنگی با مدیریت مهد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مقرر گردید دو فضای جداگانه برای دختران و پسران رده های سنی بین ۶ تا ۱۱ سال در نظر گرفته شود و کودکان را در ساعات پس از مدرسه (بین ساعات ۱۲:۳۰ تا ۱۷) در این مرکز حضور یابند.
خانم دکتر اقبالی این طرح را شامل برنامه هایی نظیر ناهار، استراحت، انجام تکالیف و برگزاری کلاس های فوق برنامه عنوان کرد و ادامه داد: حضور در این خانه دانش آموزی اختياري و با هزینه مختصر والدین برای ثبت نام می باشد.
مشاور رییس دانشگاه در پایان سخنان خود از جمله اهداف اجرای این برنامه را ایجاد محيطي برای حفظ امنيت عاطفي و حمايتي كودكان دبستانی در زمانی که والدین مشغول انجام وظیفه درمحیط کاری هستند، حمایت ازخانواده های دانشگاهی در روند تربیتی و تحصیلی فرزندان، تقویت احساس همکاری و مشارکت کودکان در فعالیت های اجتماعی و حس مسئولیت پذیری آنان و نیز شرکت نمودن کودکان در برنامه هاي آموزشي كه بر ارتقای مهارتهای زندگی و توانمندی های آنها تاثیر دارد، عنوان کرد و ادامه داد: همکاران علاقمند می توانند برای کسب اطلاع بیشتر با شماره ۳۶۶۸۷۳۳۳ مدیریت مهد کودک دانشگاه تماس حاصل نمایند.
 

فهرست: 

ارتباط با ما

خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان، ستاد مرکزی

تلفن: ۳۶۶۸۰۰۴۸-۰۳۱

کد پستی: ۷۳۴۶۱-۸۱۷۴۶

Isfahan University Of Medical Sciences, Isfahan, Iran

 

پشتیبانی از افراد کم توان

دستورالعمل بروزرسانی